Kvě 08

Libušín 2016

Mezi boji
(Fotogalerie)

Libušín je tradiční akcí na které jsme nechyběli ani letos. Vše důležité o akci vtělil ve verše Vojta McLayn:

Letos začlo všechno jinak
Před setměním jsme přijeli
Rozkaz dostal každý žoldák
Abychom neotáleli

Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1773

Bře 28

Pořádáme víkendovou přípravu na zkoušky

Tento víkend (2.-3. dubna) pořádáme víkendový seminář zaměřený na přípravu na zkoušky (dle osnov Digladioru).

Zvaní jsou i nekrkavci – máte-li zájem se zúčastnit, kontaktujte Zbyňka – telefon: 776 213 704, e-mail: nacelnik@krkavci.cz.

Seminář bude probíhat pod vedením Honzy a Axíka z Digladioru a je možné se na něm připravovat na libovolné zkoušky (tj. od prvních až po deváté).

Jde o dvoudenní seminář (ale pokud byste nemohli na oba dva dny, dá se domluvit na účasti i jen jeden ze dnů). Celkem jde o 10,5 hodiny výcviku. Harmonogram:
Sobota: 10:00 začátek, 13:00 – 14:30 pauza na oběd, 17:30 konec.
Neděle: 10:00 začátek, 13:00 – 14:30 pauza na oběd, 16:00 konec.
Na oběd je možné zůstat na místě a sníst vlastní zásoby, nebo zajít do nějaké z přilehlých restaurací. Minimálně část z nás určitě půjde do restaurace.

Výcvik bude probíhat v ZŠ Benita Juáreze, Bílá ulice 1, Praha 6, Dejvice. Je to kousek od metra Dejvická. Pokud máte obavu, že byste netrefili, buďte od půl desáté dole na nástupišti metra Dejvická a přidejte se k nám (po půl tam projde alespoň jeden člověk s mečem – Karel).

S sebou budete potřebovat meč, boty do tělocvičny a běžné věci na cvičení (oblečení, lahev s vodou, rukavice pokud používáte). Na místě jsou k zapůjčení plastové trubky (i s příčkou) a v případě nouze se nejspíš najde i nějaká maska (ale pokud máte vlastní, berte tu, ať máte jistotu, že vám bude sedět).

Cena za tento dvoudenní seminář je 1 050 Kč. Platit je možné elektronicky předem nebo na místě hotově. V případě zájmu či dotazů se neváhejte ozvat Zbyňkovi.

Těšíme se,
Krkavci

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1767

Image

Přijďte si s námi zacvičit 22.2.2016 na otevřený trénink!

otevreny_trenink_20160222

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1756

Pro 13

Soustředění

A vlastně tady ani není zima… Večeře byla dobrá, tady nahoře se leží hezky, nikdo nechrápe… Byl pěkný úvod, dostali jsme fajn varkoč a první úkol jsem úspěšně splnil. Tak jsem zvědavej, co si na nás na zítra připravili… ale teď abych už spal, vstávání na hlídku bude zlo…
„Poplach!“ „Ehm… co?“ Jak dlouho jsem asi spal? Přijde mi to, jako 5 minut. „Poplach!“ „A sakra…“ mumlám si a skáču pro kalhoty, do kterých nemůžu najít správný vchod. Rozespale zkoumám ten kus oblečení a nenapadá mne, proč mi teď dostat se do kalhot přijde složitější než Matematická Analýza.
„Jsme tu všichni? Kde je Ragmon?“ zeptal se venku velitel… „Bojuji s kalhotama…“ odpověděl jsem, čímž jsem spustil lavinu smíchu. „Tak na ně kašli a padej ven!“ Velitel se poslouchá, tak jsem tedy vyšel do chladu… poprvé za tu noc, jenom v trenkách a s bacátkem v ruce. A vůbec jsem si neuměl představit, že tohle se bude během noci ještě několikrát opakovat. Opakovalo. Ještě čtyřikrát.

V podobném duchu probíhal zbytek soustředění, člověk si ničím nemohl být jist. V jedné chvíli vesele pochoduje ve formaci a dělá si srandu z váhy krkavčí kolegyně a jen o 5 vteřin později nahání Gandalva po lese a uhýbá šípům. Tento hon většinou končil bojem na meče, ve kterém Gandalv zkušeně popíral, že „každý šermíř na hovno, když nepřátel nerovno.“ Tedy jsme si ke konci cvičení velice užili i tahání raněných, kterých bylo více než bojeschopných a zásadně byli raněni tak, že nemohli jít sami. Mezi tyto raněné hrdě počítám i sebe.
Krom tréninku s bacátky na mnoho způsobů jsme si dostatečně užili i další aktivity. Zvláště „Neupadni na hubu“ byla oblíbená u všech Krkavců při pochodování nočním lesem. Aktivita „Je ten stan naruby?“ byla také velice zajímavá a ještě lepší ji dělala absence světla a tepla. Ale nejoblíbenější čekala stejně až na konec. „Nezapadni do bažin!“ se jistě zapíše do vzpomínek všem, kteří se ve dvě v noci snažili najít Ragnara, který pokojně pochodoval po cestičce a Krkavci, z neznámého důvodu, snažili se nepřítele, co si na cestu svítil lucernou, najít v lese mezi bažinami.

Ve shrnutí: Vařili nám dobře, nevyspali jsme se vůbec, na hlídkách byla zima a v noci byla tma. Všechno, co jsem čekal od soustředění, se nad očekávání splnilo. Tak, kdy jedeme na další?

zapsal Ragmon, Krkavčí nováček

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1750

Zář 24

Information in english

In past few days we had met quite a lot of people who didn’t speak czech. And we had to tell them: „we have a website, but sorry it’s only in czech“. We felt a little ashamed so we made a quick fix to this – you can now read some basic info about us (and how to join us) in English section of our web.

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1708

Zář 11

Verbujeme!

Probouzí tě bolest hlavy a sucho v krku. Včerejší pitka byla vydatná. Odkládáš otevření očí a snažíš se vybavit alespoň úlomky toho, co se dělo. Hluboko v hlavě nacházíš myšlenku. Nebo spíš pocit. Něco jsi slíbil, někam jsi se upsal. Vybavuješ si obraz. Kolem jsou prázdné sklenice a hluk družné zábavy. Před tebou je papír. Nedokážeš přečíst, co se na něm píše. Ale ten, kdo ti ho podává mluví velmi vemlouvavě. Bereš brk a těžkopádně děláš tři křížky. O co jen mohlo jít?? Otevíráš oči a ostré světlo dne tě přiměje je zase zavřít. Bezmyšlenkovitě strčíš ruku do kapsy a nahmatáš malý a tvrdý kus papíru. Kde se tam vzal? Vyndáš ho z kapsy a opatrně znovu otevřeš oči. Vizitka. A na ní stojí: „Krkavci, skupina historického šermu“. Poznání tě uděří jak rána mečem. Už víš, co se večer stalo. Nechal ses naverbovat!

Přidej se k nám!

Je ti tento příběh povědomý? :-) Pak jsi tu správně. Není ti povědomý? I tak čti dál!

Naše žoldnéřská skupina verbuje nové členy. I ty máš teď šanci se k nám přidat, naučit se vládnout dlouhým mečem a ochutnat atmosféru středověkých bitev. Bojovat v turnajích i bohatě hodovat.

Jak na to?
Přijď se za námi podívat na některý z náborových tréninků (a klidně taky na všechny). Najdeš nás v pondělí a středy od 19:45 ve škole Benita Juaréze v Bílé ulici, kousek od metra Dejvická (mapa). Nebo se s námi potkej už v 19:30 na metru Dejvická (dole na nástupišti), ať to nemusíš hledat – budeme mít meče, nepřehlídneš nás.

Na trénink potřebuješ jen boty do tělocvičny, pohodlné sportovní oblečení a lahev s pitím. Ostatní vybavení ti půjčíme a vyzkoušet si trénink můžeš zadarmo. Trénink je do deseti, ale radši počítej trochu víc času – my pak půjdeme určitě na chvíli do hospody a ty jsi taky zván(a). Je to skvělá příležitost poptat se na věci, které by tě o nás zajímaly.

Pozor, náborové tréninky jsou jen čtyři: 5., 7., 12. a 14. října. Neprošvihni je, další nábor bude nejspíš zase až za rok!

Pokud chceš o náboru vědět trochu víc, podívej se sem. Pokud chceš vědět víc o nás… je ti k dispozici celý web.

Těšíme se na tebe,
Krkavci

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1699

Čec 27

Hodování u Děčína

Stejně jako loni nebyla na hodech vyhrazena role kuchaře a každý jsme si připravil jedno jídlo pro všechny. Podobně to bylo i s programem, kdy jsme předem posbírali nápady a jednotliví lidé realizovali svoje příspěvky ku všeobecnému veselí.

Víno, ženy, zpěv
Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1696

Čec 20

Práce šlechtí

Jak už je poslední roky tradicí, v největších vedrech v červnu jsme vyrazili k Michalovi do EKO Logistics na brigádu, abychom trochu přilepšili pokladně. Od Michala to bylo letos ještě obětavější než dříve, protože už není člen skupiny a navíc je manželem a otcem – a přesto nás ubytoval u sebe v domě.

Volný čas byl tradičně vyplněn hrami a jídlem – v sobotu jsme hráli kubb (který v jednu chvíli hrozil, že bude trvat až do neděle) a hrály se i další hry (dobble, Koncept).

Letos nás na brigádě bylo asi historicky nejméně a projevilo se to i na našem výkonu. Jedna parta rozebírala antény, druhé telekomunikační skříně (podobně jako loni). Nicméně se zdaleka nepodařilo dosáhnout loňské efektivity a navíc nás v sobotu z pracoviště vyhnal déšť a v neděli touha po domově.

Nicméně něco jsme do pokladny přecejen přidali, strávili jsme společný víkend při jednoduché práci a i jsme si užili něco zábavy. Doufejme tedy, že budeme moci navázat i příští rok – a třeba opět úspěšněji.

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1694

Čec 13

Obrana Vítkova před Křižáky

V pátek večer nás dorazila jen hrstka – ale aspoň jsme se ujistili, že na stavbu našich áček opravdu stačí jen dva lidé. Navíc prázdná místa u stolu přivábila dvojici trhovců, takže večer nakonec ubíhal v příjemně velké společnosti. Oproti předloňsku bylo velkým pokrokem, že bylo možné stanovat na trávníku a ne na asfaltu. Rozhodně velké plus!

V průběhu sobotního dopoledne pak dorazili další Krkavci a přátelé skupiny. Letos na Vítkově jsme měli neobvykle mnoho hostů a bývalých členů a bylo to rozhodně příjemné.

Bojiště
Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1691

Čer 01

Boj s počasím u Lipan

V táboře

Na bitvu jsme dorazili v pátek odpoledne, na louce bylo ještě dostatek místa a jako obvykle bylo k dispozici seno, takže stavět tábor byla radost.

Vůbec páteční večer byl příjemný a poklidný, až do chvíle, kdy se spletli meteorologové. Ač předpověď hlásila teplou a klidnou noc, přišla průtrž mračen a vítr, který strhl několik stanů v táboře. Nikoli však v našem, protože Krkavci i trén hrdině v prudkém lijáku drželi tyče od stanů i přístřešků. Po několika minutách na prudkém dešti jsme dokonce vymysleli i zlepšovák, že stanové tyče se dají držet i zevnitř stanů. :-)

Naštěstí déšť netrval celou noc a dokonce se nám povedlo i rozdělat oheň, takže se část oblečení podařilo usušit ještě v noci – a u ohně se také družit s lidmi ze skupin, kterým zmoklo všechno dřevo a oheň neměli. Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: http://krkavci.cz/wordpress/?p=1687

Starší příspěvky «