Říj 17

Nábor 2018 prodloužen

Krkavci

Pokud jste zaváhali nebo nemohli přijít na první 2 týdny náboru, máte teď jedinečnou šanci si to s námi přijít zkusit ještě poslední říjnové pondělí a středu (29.10. a 31.10.2018).
Více informací na náborové stránce!

Těšíme se na vás!
Vaši Krkavci

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1985

Zář 11

Nábor 2018

Nábor 2018


Čas nadešel. Chceš se stát hrdinou? Staň se Krkavcem!

SHŠ Krkavci znovu vyhlašují nábor nových členů!

Pojďte se s námi nechat vtáhnout do historie, do husitských válek, pobývat v historickém táboře a účastnit se bitev na Vítkové, U Lipan a dalších!

Pojďte se učit šermu dle německé školy mistra Lichtenauera. Účastnit se turnajů HEMA či sparringu s jinými skupinami!

Jste-li plnoletí, první dva týdny v řijnu (1. 10. – 14. 10. 2018) si můžete zdarma vyzkoušet náš trénink a seznámit se s námi každé pondělí a středu, sraz v 19:30 na stanici metra Dejvická. Poznáte nás dle mečů.
S sebou stačí pouze boty a oblečení do tělocvičny, meč netřeba. Přijďte střízliví a dobře nalazení.
Více informací na náborové stránce!

Navštiv také náš facebook, kde najdeš více informací o náboru i našich aktivitách.

Videa šermu i bitev přímo z vřavy najdeš na našem YouTube kanále.

Těšíme se na vás!

Vaši Krkavci

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1954

Říj 02

Nábor 2017

Chceš se naučit šermovat a zápolit v duelech s dlouhým mečem?

Chceš zažít atmosféru středověkého bojiště?

Obrana Libušínské pevnůstky

Přidej se k nám a můžeš být součástí!

Doraž na náš trénink, kde se dozvíš víc a vyzkoušíš si, jak se na takovéto akce připravujeme. Vem si boty do tělocvičny, věci na převlečení, lahev s vodou a 2.10., 4.10., 9.10. a / nebo 11.10. doraž do ZŠ Benita Juareze (Bílá 1, Praha, Dejvice). Buď v 19:45 přímo do tělocvičny, nebo v 19:30 na metro Dejvická, odkud bude vyrážet hlavní voj. Trénink je do desíti a pak si půjdeme pokecat do hospody.

Na našem webu se můžeš podívat na víc informací o náboru nebo třeba na fotky z různých akcí.

Na viděnou!

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1916

Zář 13

Nábor 2016

Dva šermující borci v kostýmech

Rok se s rokem sešel a my opět vyhlašujeme nábor. První dva týdny v říjnu je možné přijít, vyzkoušet si trénink boje s dlouhým mečem a bude-li se ti to líbit, tak se s námi dál scházet.

Plné podrobnosti o náboru jsou na náborové stránce. Zde jen hrubé shrnutí:

Náborové tréninky jsou první dva týdny v říjnu vždy v pondělí a středu (3., 5., 10. a 12.10.) od osmi večer. Je to kousek od metra Dejvická, sraz je v 19:30 dole v metru (poznat budeme podle mečů).

Na trénink je potřeba obuv do tělocvičny a oblečení na cvičení. Silně se doporučuje lahev s vodou. Naopak neber meč. Je zapotřebí, aby ti bylo aspoň 18 let a abys nebyl pod vlivem omamných látek. Na pivo zajdeme až po tréninku. :-)

Za náborové tréninky se nic neplatí, je to příležitost si nezávazně vyzkoušet, jak to u nás funguje, a seznámit se s námi.

Dotazy piš na nabor@krkavci.cz, na náš Facebook nebo volej Karlovi (724 943 189).

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1882

Srp 03

Plný břich a hry

Pro letošní hody poskytl zázemí chalupy Ragnar a ač byla zahrada trochu stísněnější než louka u Děčína, na kterou jsme si zvykli v posledních letech, tak jsme si toho téměř ani nevšimli. Mormegil se ujal kuchyně a zazásobil nás nepřeberným množstvím dobrot. Namátkou: Medovníky, grilované maso i lilek, chleba, spirálový meloun, zeleninový salát či švestky ve slanině a medu. Pít bylo také co (pivo, medovina, víno, kvalitní rum, i trocha té malinovky a kofoly a tak nic nebránilo užít si velmi příjemný a pohodový víkend.

Podívat se na nás přijel i bývalý náčelník Vláďa – sice jen na odpoledne, ale byla to milá návštěva. Společnost nám pak dělala i vodní dýmka a řada kratochvilných her. Věrni středověké zábavě jsme stříleli z luku a zápasili (včetně pokusů si trochu zaboxovat s boxerskými rukavicemi) a naopak v moderním duchu jsme si užili spoustu pubertálního humoru u Twisteru a Karet proti lidskosti. I přes Ragnarovo obavy jsme se nakonec večer k ohni vešli všichni.

Nové místo se tedy více než osvědčilo a hody byly opravdu vydařené.

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1800

Čvn 03

Navlhlé Lipany

Dobový tábor
(Fotogalerie)

Lipany jsme si v posledních letech oblíbili jak kvůli husitské tématice, tak kvůli příjemnému táboření a pohodové atmosféře. Letos jsme si dali závazek minimalizovat v táboře nedobové věci a až na pár kuchyňských nádob, ve kterých jsme přivezli část zásob, se to podařilo a tábor vypadal celkem k světu. I se nám na místě povedlo dokoupit pár kusů táborového vybavení. Na bitvu se sjela spíše stará garda, nováčci byli zřejmě ještě nabaženi z Libušína.
Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1793

Kvě 08

Libušín 2016

Mezi boji
(Fotogalerie)

Libušín je tradiční akcí na které jsme nechyběli ani letos. Vše důležité o akci vtělil ve verše Vojta McLayn:

Letos začlo všechno jinak
Před setměním jsme přijeli
Rozkaz dostal každý žoldák
Abychom neotáleli

Číst zbytek položky »

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1773

Bře 28

Pořádáme víkendovou přípravu na zkoušky

Tento víkend (2.-3. dubna) pořádáme víkendový seminář zaměřený na přípravu na zkoušky (dle osnov Digladioru).

Zvaní jsou i nekrkavci – máte-li zájem se zúčastnit, kontaktujte Zbyňka – telefon: 776 213 704, e-mail: nacelnik@krkavci.cz.

Seminář bude probíhat pod vedením Honzy a Axíka z Digladioru a je možné se na něm připravovat na libovolné zkoušky (tj. od prvních až po deváté).

Jde o dvoudenní seminář (ale pokud byste nemohli na oba dva dny, dá se domluvit na účasti i jen jeden ze dnů). Celkem jde o 10,5 hodiny výcviku. Harmonogram:
Sobota: 10:00 začátek, 13:00 – 14:30 pauza na oběd, 17:30 konec.
Neděle: 10:00 začátek, 13:00 – 14:30 pauza na oběd, 16:00 konec.
Na oběd je možné zůstat na místě a sníst vlastní zásoby, nebo zajít do nějaké z přilehlých restaurací. Minimálně část z nás určitě půjde do restaurace.

Výcvik bude probíhat v ZŠ Benita Juáreze, Bílá ulice 1, Praha 6, Dejvice. Je to kousek od metra Dejvická. Pokud máte obavu, že byste netrefili, buďte od půl desáté dole na nástupišti metra Dejvická a přidejte se k nám (po půl tam projde alespoň jeden člověk s mečem – Karel).

S sebou budete potřebovat meč, boty do tělocvičny a běžné věci na cvičení (oblečení, lahev s vodou, rukavice pokud používáte). Na místě jsou k zapůjčení plastové trubky (i s příčkou) a v případě nouze se nejspíš najde i nějaká maska (ale pokud máte vlastní, berte tu, ať máte jistotu, že vám bude sedět).

Cena za tento dvoudenní seminář je 1 050 Kč. Platit je možné elektronicky předem nebo na místě hotově. V případě zájmu či dotazů se neváhejte ozvat Zbyňkovi.

Těšíme se,
Krkavci

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1767

Image

Přijďte si s námi zacvičit 22.2.2016 na otevřený trénink!

otevreny_trenink_20160222

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1756

Pro 13

Soustředění

A vlastně tady ani není zima… Večeře byla dobrá, tady nahoře se leží hezky, nikdo nechrápe… Byl pěkný úvod, dostali jsme fajn varkoč a první úkol jsem úspěšně splnil. Tak jsem zvědavej, co si na nás na zítra připravili… ale teď abych už spal, vstávání na hlídku bude zlo…
„Poplach!“ „Ehm… co?“ Jak dlouho jsem asi spal? Přijde mi to, jako 5 minut. „Poplach!“ „A sakra…“ mumlám si a skáču pro kalhoty, do kterých nemůžu najít správný vchod. Rozespale zkoumám ten kus oblečení a nenapadá mne, proč mi teď dostat se do kalhot přijde složitější než Matematická Analýza.
„Jsme tu všichni? Kde je Ragmon?“ zeptal se venku velitel… „Bojuji s kalhotama…“ odpověděl jsem, čímž jsem spustil lavinu smíchu. „Tak na ně kašli a padej ven!“ Velitel se poslouchá, tak jsem tedy vyšel do chladu… poprvé za tu noc, jenom v trenkách a s bacátkem v ruce. A vůbec jsem si neuměl představit, že tohle se bude během noci ještě několikrát opakovat. Opakovalo. Ještě čtyřikrát.

V podobném duchu probíhal zbytek soustředění, člověk si ničím nemohl být jist. V jedné chvíli vesele pochoduje ve formaci a dělá si srandu z váhy krkavčí kolegyně a jen o 5 vteřin později nahání Gandalva po lese a uhýbá šípům. Tento hon většinou končil bojem na meče, ve kterém Gandalv zkušeně popíral, že „každý šermíř na hovno, když nepřátel nerovno.“ Tedy jsme si ke konci cvičení velice užili i tahání raněných, kterých bylo více než bojeschopných a zásadně byli raněni tak, že nemohli jít sami. Mezi tyto raněné hrdě počítám i sebe.
Krom tréninku s bacátky na mnoho způsobů jsme si dostatečně užili i další aktivity. Zvláště „Neupadni na hubu“ byla oblíbená u všech Krkavců při pochodování nočním lesem. Aktivita „Je ten stan naruby?“ byla také velice zajímavá a ještě lepší ji dělala absence světla a tepla. Ale nejoblíbenější čekala stejně až na konec. „Nezapadni do bažin!“ se jistě zapíše do vzpomínek všem, kteří se ve dvě v noci snažili najít Ragnara, který pokojně pochodoval po cestičce a Krkavci, z neznámého důvodu, snažili se nepřítele, co si na cestu svítil lucernou, najít v lese mezi bažinami.

Ve shrnutí: Vařili nám dobře, nevyspali jsme se vůbec, na hlídkách byla zima a v noci byla tma. Všechno, co jsem čekal od soustředění, se nad očekávání splnilo. Tak, kdy jedeme na další?

zapsal Ragmon, Krkavčí nováček

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1750

Starší příspěvky «