«

»

Kvě 01

Krkavci na Libušíně

Ani v roce 2014 jsme si nenechali ujít bitvu v Libušíně – pro nás zahajovací akci bitevní sezóny.

Na akci jsme přijeli ve čtvrtek večer jen vykolíkovat místo. Zóna dva byla letos překvapivě malá, většinu tábořiště zabírala living history (zóna 1). Zóna 3 (nehistorické stany) už téměř vymizela. Na výběr byl už jen zarostlý prudký svah v lese nebo rovinka v „Údolí sviní“ – kde při silnějším dešti (který nebývá na Libušíně neobvyklým) vzniká zpravidla močál. Vybrali jsme rovinku svěřili osud našeho tábořiště několika kusům provázku a požádali sousedy, aby do námi vykolíkovaného a označeného prostoru nepouštěli jiné skupiny.

Povedlo se. Když jsme v pátek chvíli před setměním dorazili, prostor byl stále volný. Organizátoři nás ještě trochu uskromnili, aby se vedle nás vešla ještě další skupina, ale výsledný efekt byl lepší, než jsme čekali – náš tábor byl kompaktnější. Stany jsme postavli za tmy, však jsme to také trénovali na soustředěních.

Vůbec táboření bylo letos příjemné, déšť si letos vzal dovolenou a tak jsme i okopy kolem stanů kopali zbytečně. Stánky byly tradiční, žádné velké překvapení. Zato parkování bylo letos asi nejnáročnější z let, kdy jsme byli. Už nebylo možné parkovat v bývalém bazénu na kraji tábora a muselo se parkovat na hřišti a na louce. Časem se však zaplnila i louka a organizátoři museli narychlo shánět další místo, což bylo nepříjemné pro ty, co přijeli v sobotu ráno – těsně před nácvikem.

Vlastní bitva pak byla pro nás především chaotická. Měli jsme v rámci velké skupiny přijít z lesa zhruba v půli bitvy a jako nečekané posili vpadnout do boku Švýcarům. Když jsme se vynořili z lesa, stáli proti nám Vikingové a Švýcary nebylo vidět. Po pravé ruce nám vesele plápolala vesnice (zapálené dřevěné boudy byly efektní). Pustili jsme se tedy do Vikingů, které jsme napůl pobili, napůl zahnali. Po chvíli se Vikingové přeformovali a opatrně se přiblížili. Vyslali posla a po krátkém rozhovoru se ukázalo, že bojujeme na stejné straně. Vydali jsme se tedy na druhou stranu vesnice, kde byl ještě nějaký hluk boje. Ti z nás, kteří běželi, se do boje ještě stihli zapojit a na hranici tábora dobít poslední dva nepřátele (Švýcary, ha!).

Nicméně následné liniové volné souboje pro nás byly dostatečnou kompenzací a odreagováním, byly napínavé a bylo z nich cítit, jaký efekt má dobrá taktika. I jsme si příjemně zabojovali. Navíc jsme se shodli, že letošní Libušín nebyl tak surový, jak jsme bývali zvyklí, tak snad tento trend vytrvá. Snad se ti nejagresivnější vybijí ve střetech Battle of the nation a podobných, i když i jim přejeme bezúrazové zápolení. Letos jim to bez zranění nevyšlo, tak snad příště.

Na pár našich fotek z akce se můžete podívat v galerii.

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1245

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *