«

»

Srp 09

Hody a nový náčelník

Letošní hody byly památnou událostí se spoustou jídla a velkou dávkou nostalgie. Na jednu stranu nás navštívilo několik starých přátel, na druhou se s námi rozloučil náčelník.

Hodování

Lety prověřená myslivecká chatu u Děčína nezklamala ani letos. Snad až na drobný výpadek vody zhruba od půlky víkendu. Naštěstí bylo dost jiného pití a alespoň jsme po dlouhé době dopili sud a nemuselo se pivo vozit domů.

Každý z Krkavců se staral o některé z jídel a při té příležitosti mezi námi putovala kuchařská čepice, zdobící hlavu toho, kdo zrovna vařil. Jídla bylo spousta jak co do množství, tak do rozmanitosti. Zásoby piva, medoviny, vína a malinovky taky byly štědré a tak byly hody řádné a naše břicha plná.

Mezery v jídle (v pití mezery nebyly) byly vyplněny družnými rozhovory s bývalými členy, oblíbenou hrou kubb, koupáním v řece i šlehačkovou bitvou.

V sobotu večer pak odehrála se významná událost. Vláďa, druhý Krkavčí náčelník, předal svůj úřad Zbyňkovi, který se tak stal náčelníkem třetím. Zbyněk taky dostal novou Krkavčí vlajku – znak je stejný, jen látka je nová, symbolicky ukazujíc, že něco skončilo a něco nového začíná. Po pohnutém obřadním předání, nový náčelník zavelel rozchod na pití a zábava dál pokračovala.

Hody byly velmi vydařené, zřejmě jedny z nejhezčích za poslední roky. Na dovršení odpočinku mají Krkavci v srpnu prázdniny a od září vzhůru ke hvězdám s novým náčelníkem!

(Na fotografie se můžete podívat v galerii.)

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1338

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *