«

»

Čvn 01

Boj s počasím u Lipan

V táboře

Na bitvu jsme dorazili v pátek odpoledne, na louce bylo ještě dostatek místa a jako obvykle bylo k dispozici seno, takže stavět tábor byla radost.

Vůbec páteční večer byl příjemný a poklidný, až do chvíle, kdy se spletli meteorologové. Ač předpověď hlásila teplou a klidnou noc, přišla průtrž mračen a vítr, který strhl několik stanů v táboře. Nikoli však v našem, protože Krkavci i trén hrdině v prudkém lijáku drželi tyče od stanů i přístřešků. Po několika minutách na prudkém dešti jsme dokonce vymysleli i zlepšovák, že stanové tyče se dají držet i zevnitř stanů. :-)

Naštěstí déšť netrval celou noc a dokonce se nám povedlo i rozdělat oheň, takže se část oblečení podařilo usušit ještě v noci – a u ohně se také družit s lidmi ze skupin, kterým zmoklo všechno dřevo a oheň neměli.

Ráno pak vysvitlo slunce, které věci dosušilo. A vylákalo nás vyrazit na nácvik jen v košilích, což se ukázalo jako chyba. Během nácviku se zatáhlo a ochladilo. A nácvik se vlekl. Trval asi hodinu a půl, z níž většinu času vojsko stálo na místě a čekalo, až se několik lidí uprostřed dohodne. Snad příští rok půjde nácvik hladšeji, abychom mohli nastoupit a odpochodovat si svoje během půl hodinky.

Znovu vysvitlo slunce až když jsme se navlékli do zbrojí. To asi aby nám v nich nebyla zima.

Samotná bitva byla ale hezká. Bojiště bylo obklopeno diváky ze všech stran, bojujících bylo něco kolem stovky a všichni se drželi scénáře a boj byl pěkný, čistý a bez zbytečné brutality. Pravda, místy byl kumšt udržet boj divácky zajímavý a přitom dostatečně nerealistický – když na voze ve vozové hradbě byl jen jeden nebo dva lidé proti našemu útočícímu šiku asi dvaceti tyčovek, dalo dost práce chudákovi na voze pomoci se bránit několik minut. Ale všechno se zvládlo a šermíři obou stran spolupracovali ve velmi přátelském duchu.

V bitvě nevybitou energii bylo pak možné vypustit ve volných střetech, které následovaly po boji. Ani ty nebyly zbytečně brutální a tak to byl příjemný závěr bitvy.

Nechtěli jsme opakovat zkušenosti předchozí noci a tak jsme po boji sbalili věci, dotlačili auta do tábora (neptejte se) a jeli domů.

Příští rok zase!

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1687

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *