«

»

Čvc 13

Obrana Vítkova před Křižáky

V pátek večer nás dorazila jen hrstka – ale aspoň jsme se ujistili, že na stavbu našich áček opravdu stačí jen dva lidé. Navíc prázdná místa u stolu přivábila dvojici trhovců, takže večer nakonec ubíhal v příjemně velké společnosti. Oproti předloňsku bylo velkým pokrokem, že bylo možné stanovat na trávníku a ne na asfaltu. Rozhodně velké plus!

V průběhu sobotního dopoledne pak dorazili další Krkavci a přátelé skupiny. Letos na Vítkově jsme měli neobvykle mnoho hostů a bývalých členů a bylo to rozhodně příjemné.

Bojiště

Nácvik byl chvíli před bitvou a víceméně srozumitelný. Jen jednotlivé střety byly hodně podobné (přijede jízda, bude odražena, pak přijde pěchota, bude odražena, toto se opakuje třikrát a tím jste zvítězili), takže nakonec bylo trochu obtížné udržet v hlavě, kolik střetů má být celkem, kolik jich bylo a kolik ještě zbývá.

Slunný den a centrum Prahy přilákal poměrně hodně lidí, hosté v našich řadách trochu vytýkali, že na bojiště nebylo moc vidět – bojovalo se přímo na vrchu, takže diváci neměli možnost vyvýšeného hlediště.

Boj samotný se obešel bez zmatků a relativně slušně byly zpracované i útoky jízdy – sice kvůli bezpečnosti jsme se proti nim směli jen bránit, ale oni skutečně útočili a ne jen mávali do vzduchu kopími, jak se občas na bitvách stávalo. Nicméně křižácká pěchota se rozhodně nehodlala dát porazit snadno. Snad to bylo dáno i malým počtem bojujících (asi 30 na každé straně), možná těžkými zbrojemi, ale padalo se málo a o to tvrději se útočilo. Navíc křižáci byli očividně odhodláni zvítězit a neustoupit ani o píď. Možná ze strachu, aby bitva nebyla moc krátká, těžko říct. Výsledkem bylo, že Ragnar si roztříštil halberdu (na tři kusy) a Karel malíček (na víc kusů).

Stejně jako předloni se bitva opakovala ještě jednou po dvou nebo třech hodinách, k dalším zraněním už naštěstí nedošlo. Blízkost domovů nás pak přiměla sbalit tábor a ještě v podvečer se rozejít.

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1691

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *