«

»

Pro 13

Soustředění

A vlastně tady ani není zima… Večeře byla dobrá, tady nahoře se leží hezky, nikdo nechrápe… Byl pěkný úvod, dostali jsme fajn varkoč a první úkol jsem úspěšně splnil. Tak jsem zvědavej, co si na nás na zítra připravili… ale teď abych už spal, vstávání na hlídku bude zlo…
„Poplach!“ „Ehm… co?“ Jak dlouho jsem asi spal? Přijde mi to, jako 5 minut. „Poplach!“ „A sakra…“ mumlám si a skáču pro kalhoty, do kterých nemůžu najít správný vchod. Rozespale zkoumám ten kus oblečení a nenapadá mne, proč mi teď dostat se do kalhot přijde složitější než Matematická Analýza.
„Jsme tu všichni? Kde je Ragmon?“ zeptal se venku velitel… „Bojuji s kalhotama…“ odpověděl jsem, čímž jsem spustil lavinu smíchu. „Tak na ně kašli a padej ven!“ Velitel se poslouchá, tak jsem tedy vyšel do chladu… poprvé za tu noc, jenom v trenkách a s bacátkem v ruce. A vůbec jsem si neuměl představit, že tohle se bude během noci ještě několikrát opakovat. Opakovalo. Ještě čtyřikrát.

V podobném duchu probíhal zbytek soustředění, člověk si ničím nemohl být jist. V jedné chvíli vesele pochoduje ve formaci a dělá si srandu z váhy krkavčí kolegyně a jen o 5 vteřin později nahání Gandalva po lese a uhýbá šípům. Tento hon většinou končil bojem na meče, ve kterém Gandalv zkušeně popíral, že „každý šermíř na hovno, když nepřátel nerovno.“ Tedy jsme si ke konci cvičení velice užili i tahání raněných, kterých bylo více než bojeschopných a zásadně byli raněni tak, že nemohli jít sami. Mezi tyto raněné hrdě počítám i sebe.
Krom tréninku s bacátky na mnoho způsobů jsme si dostatečně užili i další aktivity. Zvláště „Neupadni na hubu“ byla oblíbená u všech Krkavců při pochodování nočním lesem. Aktivita „Je ten stan naruby?“ byla také velice zajímavá a ještě lepší ji dělala absence světla a tepla. Ale nejoblíbenější čekala stejně až na konec. „Nezapadni do bažin!“ se jistě zapíše do vzpomínek všem, kteří se ve dvě v noci snažili najít Ragnara, který pokojně pochodoval po cestičce a Krkavci, z neznámého důvodu, snažili se nepřítele, co si na cestu svítil lucernou, najít v lese mezi bažinami.

Ve shrnutí: Vařili nám dobře, nevyspali jsme se vůbec, na hlídkách byla zima a v noci byla tma. Všechno, co jsem čekal od soustředění, se nad očekávání splnilo. Tak, kdy jedeme na další?

zapsal Ragmon, Krkavčí nováček

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1750

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *