«

»

Čvn 03

Navlhlé Lipany

Dobový tábor
(Fotogalerie)

Lipany jsme si v posledních letech oblíbili jak kvůli husitské tématice, tak kvůli příjemnému táboření a pohodové atmosféře. Letos jsme si dali závazek minimalizovat v táboře nedobové věci a až na pár kuchyňských nádob, ve kterých jsme přivezli část zásob, se to podařilo a tábor vypadal celkem k světu. I se nám na místě povedlo dokoupit pár kusů táborového vybavení. Na bitvu se sjela spíše stará garda, nováčci byli zřejmě ještě nabaženi z Libušína.

V sobotu jsme si užívali slunečních paprsků a opalovali se, až dokud jsme se neoblékli do zbrojí. V tu chvíli začala průtrž mračen, která promočila zvukotechniku, takže se bitva musela o něco odložit. Šermíři vydrželi, ale většinu diváků déšť zahnal. Organizátoři zareagovali volnými ukázkami střetu jednotek a pak konečně naskočil zvuk a zbývající hrstka nejvěrnějších diváků (nejspíš příbuzných účastníků) tak spatřila i plánovanou bitvu. Bohužel navlhla i některá děla, takže střelby bylo méně (ale bahno létající vzduchem z pyrotechnicky vytvořených „dopadů střel“ bylo velmi efektní) a někteří dělostřelci se pustili do boje muže proti muži (a ne všichni na to měli dostatečně bezpečné odění).

Opět jsme si užili dobývání poloprázdných vozů a pak závěrečné volné střety, které i přes mokrý povrch proběhly bezpečně a bez zranění.

Po boji pršet přestalo, my vyždímali kroužkovky, sbalili a jeli domů. Akce to byla příjemná (až na ten déšť) a budeme se těšit i příští rok!

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?p=1793

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *