Galerie

Zde můžete nahlédnout do života naší skupiny. Můžete se podívat,
jak trénujeme, jak se soustředíme, jak bojujeme i jak hodujeme.

Bitva Vítkov, červenec 2016

16. července léta páně 2016 jsme opět vytáhli do bitvy na proslavený vrch Vítkov. Tentokráte nás bylo pouze 5, ale přesto jsme si táboření a bitevní vřavu užili.

Bitva Lipany, květen 2016

Tábor se obešel téměř úplně bez nedobových nesmyslů. Akci výrazně ovlivnil prudký déšť, který vyšel přímo na čas bitvy.

Bitva Libušín, duben 2016

Opět jsme léta páně 2016 vyrazili na Libušínskou bitvu. Zabojovali jsme si, zatáboři, zmokli a popili. Prostě Libušín.

Trénink s dýkami, leden 2016

Kristýna a Gandalv byli na semináři boje s dýkami. Na tréninku nám pak ukazovali, co se naučili. Jako dýky nám posloužily odřezky z trubek.

Bitva Vítkov, červenec 2015

Akce v centru Prahy - bitva na kterou se dá jet metrem. Tábořilo se, bojovalo, hostili se hosté. Nebýt zranění, byla by to bezchybná akce.

Krkavčí hody, červenec 2015

Tradičně v myslivecké chatě u Děčína. Jedlo se, pilo, střílelo, hrálo, házelo talířem, četla se kronika, hrálo na kytary a družilo se až do rána. Náramně vydařená akce.

Bitva u Lipan, květen 2015

Pěkná bitva kousek od Prahy. Nakonec nás počasí přesvědčilo jet domů už v sobotu, ale akce to byla pěkná. Bitva byla více divadelní než bojová, ale o to více jsme si mohli hrát.

Otevřený trénink, červen 2015

Začátkem léta jsme pořádali otevřený trénink. Ač to chvíli vypadalo, že skoro nikdo nedorazí, tak nakonec bylo hostů akorát.

Víkendovka, květen 2015

Květnová víkendovka, Krkavci s hosty z Digladioru pod vedením Honzy. Na fotkách zachyceno trochu rozptýlení po perné práci. Ale většinu času jsme se připravovali na zkoušky. Vážně!

Bitva Libušín, květen 2015

Náš oficiálně první tábor v dobové zóně (zóna 1). Tábořili jsme společně s Tovaryšstvem Lapků a bojovali spolu s Pražany.

Tréning s halberdami, březen 2015

V rámci příprav na bitvy jsme si udělali trénink s halberdami - útoky, kryty a pár triků jak bojovat proti lidem s halberdami nebo štíty (a jak s nimi naopak spolupracovat).

Otevřený trénink, únor 2015

Na otevřený trénink dorazilo mnoho hostů i několik bývalých krkavců. Akce to byla příjemná, užili jsme si ji my a snad i hosté.

Soustředění v Maxičkách, listopad 2014

Podzimní soustředění, to abychom se lépe poznali. Hlavní atrakce byl přenos "raněného" na improvizovaných nosítkách. Poučení: Sneseme toho hodně.

4. náborový trénink, říjen 2014

Čtvrtý a závěrečný náborový trénink, tedy plni naděje hledíme ke světlým zítřkům. Zatím pár fotek před a po.

1. náborový trénink, září 2014

Na první náborový trénink nám přišlo 8 potenciálních nováčků, z toho jeden necvičil. K vidění byli i tři bývalí členové. Zdokumentována je rozcvička a docvička, během vlastního tréninku nebyl čas fotit. :-)

Trénink na Tróji, září 2014

Trénink před kolejemi na Tróji. Pár bývalých Krkavců nám vypomohlo s tréninkem, během kterého jsme oslovovali kolejdoucí studenty. Cíl byl jasný - nábor nových členů.

Hody, červenec 2014

Tradiční hody se odehrály opět v okolí Děčína. Kromě současných Krkavců se zúčastnilo i několik bývalých členů.

Bitva o Brod, červen 2014

Počasí bylo letos trochu milosrdnější než minule, i když opět bylo největší vedro v čase bitvy. Bojovali jsme za husity a stanuli na vozové hradbě s bratrem Žižkou. Katolíky jsme rozdrtili ve všech čtyřech střetech. Také náš tábor doznal vizuálního vylepšení, z velké míry jsme se obešli bez moderních vymožeností.

Bitva u Lipan, květen 2014

Posledního dne měsíce května léta páně 2014 se Krkavci zúčastnili oživení Bitvy u Lipan. Stáli jsme na straně radikálních táboritů.

Trénink, květen 2014

Fotky z běžného krkavčího tréninku. Rozcvička, trubková cvičení na rozšermování, pilování technik s meči a zápas jako docvička.

bitva u Libušína, duben 2014

Bitva samotná byla trochu zmatená, ale táboření jsme si užili. Letos ani nebylo zkaleno bahnem.

Otevřený trénink leden 2014

Poslední otevřený trénink sezóny 2013/2014. Zaměřený na divadelní a akrobatické prvky, značkování úderů a pády.

Otevřený trénink, prosinec 2013

Předvánoční otevřený trénink. Vánoční atmosféra, šerm a možnost vybojovat si cukroví a slevu na další trénink.

Vánoční besídka, prosinec 2013

Besídku jsme si užili v Liliové čajovně, ve společnosti nejen Krkavců ale i bývalých Krkavců a přátel skupiny. Vánoční cukroví, dýmky, čaje, medovina, promítání videí a příjemná společnost. Co víc si přát?

Otevřený trénink 18.11 2013

První z otevřených tréninků sezóny 2013/2014. Trénoval se šerm, zápas a na konec se zkoušely i volné souboje s bacátky.

Hody, srpen 2013

Hody v již tradiční myslivecké chatě u Děčína byly poznamenané horkem, jídlem, pitím a hrami.

Brigáda, červen 2013

Krkavci vyrazili na brigádu, aby si vydělali na hody. Fotodokumentace pokrývá první večer, který byl poklidný a pohodlný. Pak už nebyl čas dokumentovat.

Bitva Lipany, květen 2013

Tábořili jsme u památníku bitvy u Lipan, samotná bitva se konala pod hradbami v Českém Brodě. Bitva to byla spíše malá, ale užili jsme si ji.

Bitva Libušín, duben 2013

Libušín byl letos ve znamení bahna a vlhka. A to jak v táboře, tak na bojišti, kde jsme měli roli útočných potapěčů.

Divadelní Soustředění, duben 2013

Soustředění se odehrávalo v základní škole v Liberci. Cvičili jsme věci směřující k pobavení diváka - značkování úderů, krátké i delší méně či více improvizované scénky, vymýšleli jsme celovíkendové zážitkové akce.

Krkavčí turnaj, březen 2013

Na turnaj byl omezený čas, mohlo se ho proto zúčastnit jen 8 Krkavců a 4 bojovníci z Digladioru. Souboje byly napínavé, ale nakonec se podařilo náčelníkovi udržet vítězství doma.

Soustředění v Opatovicích, listopad 2012

Soustředění se odehrávalo v okolí Michalova domu. O zázemí se staraly Denda a Kiki, nováčci se sžívali s jednotkou a všichni plnili rozmanité úkoly.

Zkoušky, říjen 2012

Každoroční šermířské zkoušky. Kdo zkoušky splní, postupuje do dalšího roku výcviku, kde se bude učit pokročilejší techniky a principy.

Otevřený tréning, 24.9.2012

Čtvrtý otevřený trénink, tentokrát orientovaný jako příprava na nábor. Hosté si mohli nejen vyzkoušet základy šermu, ale i vidět, k jakým aplikacím mohou časem dojít. Účast byla hojná jak ze strany hostů, tak Krkavců. Fotografie jsou od dvou fotografů, kde začíná druhé album si jistě všimnete. :-)

Soustředění u Borotína, září 2012

Soustředění se z větší části odehrávalo v lesích v okolí Borotína, kdy za každým stromem mohl číhat nepřítel a nebyl čas pořizovat obrazovou dokumentaci. Proto se dochovaly pouze chvíle, kdy odpočíváme, zatímco přesuny s táborem na zádech či noční boj zaznamenány nejsou.

Hody, srpen 2012

Hody probíhaly v myslivecké chatě u Děčína, na stejném místě jako loňský rok. Sletěli se Krkavci, bývalí Krkavci i další hosté. Jídla i pití bylo mnoho, jak to na správných hodech má být. A i her a další zábavy bylo dosytosta.

Bitva Hukvaldy, červenec 2012

Bitvy se účastnilo 8 Krkavců a několik dalších osob v zázemí. Bitva měla jako tradičně tři části oddělené pauzami. Boj byl tvrdý, ale akce vydařená. Ležení jsme měli v Bílé věži, ohniště a část zázemí i před věží.

Bitva Zbořený Kostelec, červen 2012

Bitva s rekordní Krkavčí účastí. Podmínky byly velmi pestré - spalující vedro i prudký déšť. Ozkoušeli jsme nové zázemí, koupali se v řece a samozřejmě bojovali v bitvě.

Otevřený tréning, 21.6.2012

Tento otevřený trénink byl sice třetí v pořadí, ale první venkovní. Hostila nás Letná, náš tradiční letní tréninkplac. Objevilo se mnoho nových tváří, což nás velmi potěšilo.

Krkavčí turnaj, červen 2012

Tradiční Krkavci pořádaný turnaj. Účastnilo se 6 Krkavců a 6 hostů. Turnaj byl veden v duchu přátelství a fair play.

Akce pro děti, květen 2012

Krkavci podnikli rytířské soutěže pro žáky a žákyně 7. třídy s waldorskou pedagogikou při ZŠ Dědina. Akce probíhala na hradě Točník a v jeho okolí.

Bitva Libušín, duben 2012 - pózování

Fotografie z našeho tábora z Libušína 2012, v tomto albu uvidíte především pózující Krkavce

Bitva Libušín, duben 2012 - obecné

Krkavci se sešli na Libušíně v počtu pěti bojovníků, 6 Krkavců v zázemí a několika hostů v našem táboře. Vlajka vlála v tábořišti, ale nikoli v bitvě. Celá atmosféra se pro nás nesla v pohodovém duchu, výrazně klidnější, než hektický Libušín 2011.

Otevřený trénink, 22.3.2012

První Krkavci pořádaný otevřený trénink. Přišla řada hostů, kteří velmi stručně prošli základy pohybu ve střehu, útoku mečem, zápasu a volného sparingu.

Soustředění v Liberci, leden 2012

Zimní soustředění probíhalo v tělocvičně jedné školy v Liberci (a na jejím hřišti). Zaměřeno bylo na divadelní dovednosti - přednes, improvizaci, uvolnění při veřejném projevu, značkování zásahů, bezpečné předvádění úderů a tvorbu scének a soubojů. Také jsme si prošli základy boje halberdou a ošetřili naši výbavu.

Zkoušky, listopad 2011

Každoroční zkoušky ověřující nárůst bojeschopnosti. Na fotkách je jen část týkající se šermu - fyzická kondice a znalostní zkoušky foceny nebyly. Zkoušek se účastnilo 8 Krkavců v následujícím složení: 1. zkoušky: 1 krkavec 3. zkoušky: 4 krkavci 4. zkoušky: 3 krkavci

Hody, srpen 2011

Hodovalo se v myslivecké chatě u Děčína. Program byl pestrý - střílelo se z luků, metalo z praků, hráli jsme deskové hry, otloukali jsme se poslepu ručníky, předváděli zápasové techniky i jen tak seděli, jedli, pili a bavili se.

Bitva Hukvaldy, červenec 2011

Krkavci se shromáždili daleko od svých obvyklých bojišť - až na hradě Hukvaldy. Řež byla lítá, skládala se ze tří větších střetů. Bojujících bylo odhadem kolem 60-80. Krásná bitva a nádherné prostředí pro žoldnéřský tábor - tábořilo se přímo na hradě.

Bitva Libušín, duben 2011

První bojiště v historii skupiny, nad kterým zavlála Krkavčí vlajka. Pomáhali jsme s přípravou bitvy a zde je k vidění ovoce naší práce. Byli jsme umístěni do dvou předsunutých pevnůstek s děly.

Vystoupení v Kundraticích, červen 2010

Krkavčí šermířské vystoupení a ukázka výbavy při příležitosti 650. výročí od první písemné zmínky o obci Kundratice (poblíž Hartmanic u Sušice na Šumavě).

Trénink, začátek roku 2010

Zachycený průběh jednoho tréninku v tělocvičně školy Benita Juareze. Jde o trénink vedený svépomocí, bez účasti placených externích trenérů.

Soustředění v Oříkově, podzim 2009

Soustředění na statku našeho přítele, Oříkovského pána Jana. První testování skupinových stanů, výcik s halberdami na polích, nahánění loupeživých kumánů po lesích a obrana panství.

Hody, léto 2008

Každoroční Krkavčí hody na oslavení závěru tréninkového roku. Léta Páně 2008 se hodování odehrávalo na trampském tábořišti v úbočí kopce Plešivce. Akce plná her, zábavy, dobrého jídla a pití. A samozřejmě Krkavců a jejich hostů.

Permanent link to this article: https://krkavci.cz/wordpress/?page_id=43