Karel

(toho času velitel)

„Je vždycky velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte společný cíl.“
– generál Tacticus – Terry Pratchett: Hrrr na ně!

Za Krkavce bojuji od roku 2006. Nejdřív jsem bojoval hlavně s tím, jak uvolnit svaly při trénincích, později se přidal boj s tím, jak v turnaji nemyslet na skóre a soustředit se jen na boj, a nakonec i jak na bitvách soupeře praštit dost na to, aby to cítil a uznal, a přitom málo tak, aby mu to neublížilo.

Rád se peru s lidmi, když cvičíme zápas, míň rád zápolím s úkoly, které je třeba vykonávat sám doma – třeba sepsat pár řádků o sobě. Ale vždy se rád peru za Krkavce – abychom nejen přežívali, ale také prosperovali a rostli.

To, co vnímám, že nás pojí dohromady, jsou vlajka a tradice. Skupina prošla mnoha boji, opustilo nás mnoho druhů, ale i jsme prožili mnoho dobrého. Proto jsem hrdý, že jsem si vysloužil právo býti vlajkonošem. A také cítím povinnost zaznamenávat osudy skupiny, takže občas přemůžu svou lenost a vyplodím pár odstavců textu nebo popisků k fotkám.

Krkavci všemu tomu boji dávají smysl. Není to o jednotlivci. Je to o nás všech. Když jeden nemůže, není to jen jeho problém, táhne dolů i ostatní. A proto má smysl zatnout zuby a rvát se dál. Společně bojovat a společně vítězit. A společně pak užívat plodů dřiny, ať už jde o krásné historické ležení, úspěchy v turnajích nebo stoly plné jídla a pití na hodech.

Tak tedy: Hrrr na ně!